Če so revmatiki premalo telesno dejavni, se jim lahko zmanjša gibljivost sklepov, mišična masa in moč (lahko celo do 30 odstotkov v enem tednu) ter kostna gostota. Zato morajo veliko…
Osebe z revmatoidnim artritisom se pogosto soočajo z motnjami spanja in te negativno vplivajo na kakovost njihovega življenja. Najpogostejše težave so slaba kakovost spanja, težavno uspavanje in občutek utrujenosti ali…
Spolnost je nepogrešljiv del našega življenja in je povezana z našo identiteto in splošnim počutjem. Bolečina, okorelost in utrujenost, ki so povezane z revmatizmom, lahko nanjo vplivajo negativno. Raziskave so…
Revmatoidni artritis (RA) je vnetna bolezen, ki jo pri genetsko nagnjenih osebah sprožijo zunanji dejavniki. Eden od teh, ki vplivajo na bolezen, je tudi način prehranjevanja. Več študij je pokazalo…
Za vnetne avtoimunske bolezni, kamor spada tudi revmatoidni artritis (RA), so značilna različno dolga obdobja zagonov in remisije (ali umiritve bolezni). Remisija je pri vsaki osebi drugačna. Najpreprosteje jo razložimo…
Vnetne revmatične bolezni so kronične, zapletene in ni jih moč preprosto obvladati ali dokončno pozdraviti. Za čim boljše izide zdravljenja je pomembno, da oboleli aktivno sodeluje pri zdravljenju. To pomeni,…
Revmatičnih bolezni ne zdravimo zgolj z zdravili, ampak je ključno aktivno sodelovanje posameznika. Koristno je, da se vsak v čim večji meri izobrazi o svoji bolezni in tudi sam poskuša…